7 pomysłów na prezent — narodziny dziecka

Pierwsza myśl, gdy na świat przychodzi nowy członek rodziny, to co kupić, jak pomóc świeżo upieczonym rodzicom, czego mogą potrzebować? Zastanawiamy się, czy lepiej zrobić niespodziankę, czy zapytać się, czy czegoś potrzebują? Otóż zawsze najlepiej pierw zapytać, czy jest, coś, co chętnie przyjmą, o czym zapomnieli, czego nie kupili, co jest potrzebne. Narodziny dziecka, to bardzo duże koszta dla rodziców więc warto ich choć trochę odciążyć. Należy również pamiętać, że nie każdy lubi mówić otwarcie o tym, czego potrzebuje. Często słyszy się “nic nie kupuj”, “wszystko mamy”. Co więc wybrać, gdy rodzice nie mają pomysłu lub nie chcą powiedzieć, by nie robić kłopotu?

1. Odlew stóp i rąk

Zarówno świetna pamiątka, jak i ozdoba naszego mieszkania. W zestawie zazwyczaj znajduje się ramka, do której oprócz odlewu, można włożyć zdjęcie swojej pociechy. Miękka glinka w łatwy sposób daje możliwość odbicia rączek i stóp.

2. Oryginalny album

Istnieje mnóstwo rodzajów albumów. Od tych projektowanych elektronicznie, po wykonywane własnoręcznie, aż po tradycyjne. Idealnym pomysłem na prezent z okazji narodzin dziecka będzie taki, do którego można nie tylko wklejać zdjęcia, ale i opisywać różne wydarzenia z życia, przechowywać kępki włosków czy inne pamiątki.

3. Fotokocyk

Warto przyjrzeć się różnym wzorom kocyków, których jest wręcz całe mnóstwo. Fotokocyk to wspaniały pomysł, dzięki któremu upamiętnimy wiek dziecka. Zdjęcia możemy wykonywać już na początku jego życiowej drogi. Czym jest fotokocyk? Jest to koc z liczbami i miesiącami, gdzie za pomocą sznurków zaznaczamy, ile naszego dziecko skończyło dni, tygodni, miesięcy bądź lat. Kładąc dziecko na kocyku, codziennie możemy robić zdjęcie z prawidłowym dniem jego życia.

4. Ozdobne poduszki w kształcie imiona dziecka

Nie tylko świetna pamiątka, ale i ozdoba pokoju dziecięcego. Można zamówić pełne imię dziecka czy jego zdrobnienie. Wybieramy wielkość, kolor i wzór. Oferta jest naprawdę szeroka.

5. Metryczka w ramce

metryczka autobus

Kolejny prezent, który będzie zarówno pamiątką, jak i ozdobą. Ramkę (bądź antyramę) można powiesić na ścianie lub postawić na szafce. Zamawiając metryczkę, musimy znać dokładną datę, godzinę, wagę, długość. Dodatkowo można wpisać imiona rodziców, miejsce urodzenia czy dodać zdjęcie dziecka.

6. Personalizowany miś

Które dziecko nie lubi zabawek? A w szczególności misia, do którego można się przytulić? W żadnym łóżeczku nie może zabraknąć choć jednego pluszaka. Ten jest wyjątkowy, ponieważ ubrany jest w koszulkę z imieniem dziecka oraz datą jego urodzin. Tutaj również można wypisać jego wagę, długość czy godzinę urodzenia.

7. Kartki do zdjęć

Kto w dzisiejszych czasach nie robi masy zdjęć swojemu maluszkowi? Takie karteczki ucieszą każdego rodzica i pomogą uwiecznić te najważniejsze chwile. Karteczki mają różne wzory, kolory, a na każdej z nich jest opisane wydarzenie z życia (np. mój pierwszy miesiąc, mój pierwszy ząbek).

Katalog Gwiazdor

Największy Katalog Stron www

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.